Hizmetlerimiz

 

Ip Network CCTV Sistemleri

Güvenlik kamera sistemlerinde ihtiyaçların artmasıyla yüksek çözünürlüklü kayıtlar video analizleri ön plana çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte IP Network kameralara geçişler artmakta ve güvenlik sistemleri ihtiyaçlarında tercih sebebi olmaktadır.
 
IP kameralar öncelikle network üzerinden kullanımı ve içerisinde bulunan OS (operating system) sayesinde kontrol edilebilir özelliktedir. IP kameralarda, PoE (Power Over Ethernet) özelliği sayesinde tek bir network kablo kullanılması hem enerjinin hem de datanın switch üzerinde sağlanması nedeniyle altyapı maliyetini düşürmekte ve kurulum sürecini hızlandırmaktadır. Ayrıca sağladığı enerji tasarrufu nedeniyle doğayı da daha fazla korumamızı sağlamaktadır.
 
Güvenlik kameralarında yer alan kayıtlardaki görüntülerde detay ve çözünürlük kalitesinin öneminin artması yani detay ve yüksek çözünürlüklere ihtiyaç duyulması, network/ağ üzerinden güncellenebilir yapıları, ses iletişimi, lokal hafıza kartlarına kayıt imkanı ve birçok video analiz (Hareket algılamanın dışında kayıp obje algılama, sanal çit takibi, kişi ve obje sayımı, yüz tanıma ve algılama, plaka tanıma, hız ölçümü ve yoğunluk ölçümü gibi) işlemlerine olanak sağlaması nedeniyle IP Network kameraları CCTV sistemlerinde tercih nedeni olmaktadır.
 
Yüz tanıma ve algılama; son yıllarda yaygınlaşan yüz tanıma ve algılama sistemleri yüz bilgisini tanımlamak için standart video ve termal görüntüleme teknolojileri kullanmaktadır. Yüzün görüntüleme analizleri yapıldıktan sonra veri tabanı oluşturulur, yazılım üzerinden çeşitli analizler yapılarak; tehlikeli veya şüpheli analizi, kimlik belirleme, personel devam kontrol vb. analizler yapılabilir.

 

Alarm Güvenlik Sistemleri

Bir güvenlik sisteminin en iyi performansta ve stabil çalışması için öncelikle kullanılacak ürünlerin projeye uygun olması gerekmektedir. Bununla birlikte alarm sisteminin kullanıldığı yere göre doğru seçilmeli ürünlerin montajı bağlantı şekilleri doğru yapılmalıdır.
 
Alarm sisteminin uzun vadede sorunsuz kullanılabilmesini sağlamak için belirli periyotlarda bakım ve kontrol işlemleri yapılması gerekmektedir.
 
Alarm izleme sisteminin en yaygın kullanımı;
Sistem devreye alındıktan sonra müşterinin ilgili telefon numaraları alarm sistemine entegre edilerek alarm durumda alarm sistemi müşterinin öncelik sırasına göre belirlediği telefon numarasını arar ve alarm çağrısı vermektedir son yıllarda bu özelliğin yerini alarm izleme merkezleri yapmaktadır.
 
Alarm İzleme Merkezi’nin hizmet verebilmesi için, alarm sisteminin internet / intranet, GPRS veya sabit telefon hattından herhangi bir iletişim yolu olması / seçilmesi yeterlidir. Montajı gerçekleştirilen sistemin, iletişim hattı üzerinden gönderilen sinyaller ile AİM operatörleri tarafından 7/24 takip edilebilmektedir.
 
Alarm izleme merkezini birçok firma farklı senaryolarda kullanabilmektedir bunlardan birkaçı;
Panik Butonu Alarmı; Acil durumda butonu tehdit veya tehlike anında basıldığında AİM gelen alarm türüdür ve sesizdir sadece AİM tarafından algılanır. Bu alarm sizin can güvenliğinizin tehdit altında olduğunu gösterir bu yüzden sizlerin bilgisine başvurulmadan operatör ilgili şube müdürlüklerine ivedi bir şekilde ihbarda bulunurlar.
 
Sağlık Alarmı; Ani sağlık problemleri yaşayan abonelerimiz rahatsızlık anında bir buton veya tuş takımı aracılığıyla AİM gönderilen alarm durumudur. Bu sinyal AİM ulaştığı anda operatörlerimiz ilk olarak sinyalin geldiği abonemize ulaşmaya çalışır ve durum hakkında inceleme yapar ulaşılmadığı veya alarmın gerçekliğinin anlaşıldığı anda Hızır Acil Servisine ihbarda bulunur ve yakınlarına haber verilir.
 

 

Ip Santral Nedir

İçinde bulunduğumuz Internet ve teknoloji çağında klasik santrallerin yerine geçecek yeni nesil bir telefon santral sistemidir. Sistem müşterinin lokasyonuna fiziksel olarak ve ücret karşılığında kurulur.
 
IP Santral ile santralden beklediğiniz her şeyi kolayca yapabilirsiniz. Yazılım tabanlı olması nedeni ile ihtiyaçlarınıza yönelik tüm sistem ayarlarını bilgisayar ekranınızdaki web tarayıcınızdan yapabilecek kadar kolay ve esnek bir sistemdir.
 
Sanal (Bulut) Santral ile aynı özelliklere sahip olan IP santralin farkı, her yıl ödeme yapılması yerine, santral cihazı satın alınarak kendi lokasyonuna kurulum yapılıyor olmasıdır.
 
İp pbx santral sistemi, tüm telefonlarınızı internet ağı ile birbirine bağlar ve yönetir. Böylece dünya üzerinde nerede olursa olsun IP pbx santralinize kayıtlı tüm kullanıcılar, ofis içi dahili gibi birbirleriyle ücretsiz konuşabilir. Ayrıca internet üzerinden çok ucuz maliyetlerle dünyanın her tarafı ile görüşebilirsiniz.
 
Yeni Nesil IP Santral standartlarına ek olarak, IP PBX Business sürümü kapsamlı gelişmiş servisler, telefon uygulamaları, son kullanıcı uygulamaları, kişiselleştirebilme, güvenilirlik ve kurulum-konfigürasyon özelliklerini içerir.

 

Sanal Santral Nedir?

Sanal santral Sanal (Bulut) Santral, işyerine telefon santrali almadan tüm santral hizmetlerinden yararlanabileceğiniz, firmanızın tüm haberleşme ihtiyaçlarını karşılayan, internet üzerinden çalışan bulut teknolojisi hizmetidir.
 
Santral hizmeti ile tüm şubeleriniz pratik şekilde yönetilir, yüksek santral maliyetleriniz düşer, operasyonel sorunlarınız çözülür.aten fiziksel bir ip santralin tüm özelliklerine sahip santral yatırım ve donanım maliyetinide ortadan kaldıran yeni nesil bir haberleşme teknolojisidir.Hiçbir yatırım yapmadan hemen anında santraliniz devreye girerek haberleşme sorunlarınızı ortadan kaldırmış olursunuz.Aynı anda santralcilerle de uğraşmazsınız yönetim paneli ile kendiniz sistemi yönetebilirsiniz.Kablo karışıklığı kablolama problemlerinizden de kurtulursunuz.Gelen çağıları istediğiniz yerden cevaplayabilirsiniz.Birkaç noktaya veya farklı ofislere veya şubelere de dahili numara tanımlayarak kendi aranızda tamamen ücretsiz görüşebilir telefon maliyetlerinden tasarruf etmiş olursunuz.Kısacası sanal santral ile hiç santral almadan da ip santrallerin tüm özelliklerini içeren bu teknolojiden faydalanabilirsiniz.

 
 
Network Altyapı Sistemleri

Bilgi sistemleri güvenliği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirlikleri bulunan firmamız bu konularda sertifikalı ve uzman kadrosuyla; danışmanlık, projelendirme, bakım ve destek hizmetlerimiz sayesinde müşterilerin gerek simlerinin karşılamaktadır.
 
Kurumların BT altyapılarının güvenliği önemli bir uzmanlık konusu olup, verilerin güvenliği insan faktörü, doğal felaketler ve kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle risk altındadır.
 
Veri güvenliğinin sağlanması sistemler, yazılımlar ve internet ağındaki gelişmeler sonucunda sadece ağ yapısının korunmasıyla mümkün olmadığı için, güvenlik çözümlerini her alanda sağlamak zorunlu gelmiştir.
 
Günümüzde; Telekom, bilişim ve özel amaçlı genişband kullanan pek çok online ağ, kişi, şehir ve hatta ülkeleri bir araya getiren bir bilgi otoyolunda birleşmektedir. Bu durum tüm ağ kademelerinde neredeyse sınırsız ban genişliği imkânı veren fiber optik kullanımını gerektirmesine rağmen günümüzde uluslararası ve ulusal ağlarda fiber optik kullanılmakta ancak bölgesel ve yerel ağlarda yeterince kullanılmamaktadır. Bunun sonucunda; son kullanıcılar gerçek anlamda genişband kullanımına erişememekte, servis sağlayıcılar ise geleceğe dönük uygulama ve teknolojileri son kullanıcılara sunamamaktadır.
 
Fiberin çalışma prensibi temel optik kurallarına dayanır. Bir ışın demeti az yoğun bir ortamdan daha yoğun bir ortama geçerken geliş açısına bağlı olarak yansıması yâda kırılarak ortam dışına çıkması ile iletilir. Dış etkilere karşı hassas olduğundan da çevresi koruma kılıfları ile kaplanmıştır.
 
Fiber Optik kablolar, FDDI (Fiber Distributed Data Interface) Fiber dağılımlı veri arabirimi standardı, yüksek performanslı ağlar ve yüksek hızlı ağlar arası bağlantılar için tasarlanmıştır. Öyle ki, Ethernet kartlarının 10 katı hızda çalışırlar.
 
Günümüzde multimod (çok modlu) ve singlemod (tek modlu) olmak üzere kullanılan iki çeşit fiber optik kablo vardır
 

 

 
 
Yangın Alarm Sistemleri

Yangın algılama sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek gerek güvenlik bölümlerine gerekse itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın ne kadar önemli olduğunu daha net anlaşılabilir.
 
Küçük ve orta ölçekli alanlarda konvansiyonel yangın algılama sistemlerini kullansak da yangının tespiti açısından hangi noktada olduğunu anlayabilmek için adresli yangın sistemlerini önermekteyiz.
 
Gelişen teknolojilerle beraber yangın algılama sistemlerini Hava Örneklemeli Duman Algılama Sistem mide katıldı
 
Hava Örneklemeli Duman Algılama teknolojisi ile yangın daha çıkmadan farkına varacaksınız ve önleyebileceksiniz! Sisteminizin bakımını kendiniz otomatik olarak yaptırabilir ve İşletme maliyetlerinizi asgari düzeyde tutabilirsiniz.
 
Performansı optimum seviyeye getirilirken; kurulum ve kullanımının da mümkün olabildiğince basit hale gelmesi için özel olarak tasarlanmış, yüksek hassasiyetli gelişmiş bir duman dedektörüdür. Aktif hava örneklemeli duman algılama çok gelişmiş bir koruma yöntemidir.
 
Dedektörler, temiz alanlarda çok üst seviyede hassasiyetle çalışacak şekilde yapılandırılabileceği gibi, yine aynı şekilde kirli alanlar için hassasiyet seviyeleri azaltılabilir.
 
Örnekleme borusu üzerinde bulunan numune alma noktalarından sürekli bir emiş yapılarak hava örnekleri alınır. Alınan hava örnekleri içerisindeki olası duman partiküllerinin algılanabilmesi için lazer tabanlı gelişmiş bir algılama hücresi kullanılır
 
Yangın algılama sistemlerinde: sistem entegrasyonu ürün ve yedek parça temini proje danışmanlık hizmetleri ekonomik olarak en uygun şartlarda sunmaktayız.

 
Copyright@2018 Nüans Bilişim | Tüm hakları saklıdır.